Najlepsze metody na polepszenie kondycji włosów

Problem wypadania włosów i łysienia to bardzo wstydliwe kwestie, z którymi niejednokrotnie ciężko sobie poradzić. Przyczyny są różne, od przebytej ciąży, poprzez stres i czynniki genetyczne, aż po problemy z hormonami. Dodatkowo osłabiamy włosów poprzez działanie suszarki lub utrwalanie fryzury lakierem. Szukając sposobu na skuteczne wzmocnienie włosów, często natrafić można na fałszywe reklamy i produkty, które pomimo obietnic producenta, nie spełniają swojej roli.


Jak wzmocnić włosy?

Aby wzmocnić włosy i poprawić ich kondycję, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Bardzo ważne są prawidłowe odżywianie oraz właściwa pielęgnacja włosów. Dostarczenie odpowiednich dawek witamin i minerałów, wpłynie pozytywnie na wzmocnienie cebulek włosów. Często jednak taka kuracja może okazać się niewystarczająca. Wtedy najlepszym sposobem na wzrost włosów będą zabiegi specjalistyczne medycyny estetycznej.

Do wyboru mamy następujące metody:

1. Mezoterapia igłowa osoczem

Zabieg ten polega na użyciu specjalnie przygotowanego, bogatopłytkowego osocza. Zostaje ono wprowadzone do głębokich warstw skóry głowy, poprzez liczne nakłucia igłą. Dzięki osoczu, które jest naturalnym składnikiem krwi, kondycja i stan włosów ulegają znaczącej poprawie.

2. Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

Ta metoda polega na wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry specjalnego koktajlu witaminowego, bogatego w substancje aktywne. Koktajle są przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Gwarantuje to poprawę stanu skóry głowy i przyspieszenie porostu włosów.

3. Dermapen/Mezopen

Dermapen/Mezopen umożliwia przeprowadzenie leczniczych zabiegów na skórze głowy. W tym wypadku wykorzystywana jest technologia pulsujących igieł. Jest to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na zwiększenie objętości włosów i polepszenie ich kondycji.

4. Badanie Trichogram i Trichoskopia

Dla osób zastanawiających się, jak wzmocnić cebulki włosów, na sam początek zalecane jest badanie metodą trichogramu i trichoskopia. Trichogram to metoda umożliwiająca ocenę stanu cebulek włosów, poprzez analizę mikroskopową. Zazwyczaj badanie to wykonywane jest na zlecenie dermatologa-trychologa. Dzięki badaniu dowiadujemy się, jaką strukturę posiada łodyga włosa oraz jaki jest stan skóry głowy. Trichoskopia to metoda cyfrowa wykorzystująca dermatoskop zaopatrzony w cyfrowy aparat oraz komputerowe oprogramowanie. Badanie umożliwia obejrzenie włosów w znacznym powiększeniu. Dzięki temu przeprowadzana ocena jest bardzo dokładna i umożliwia znalezienie najlepszej metody na wzmocnienie włosów. Oba zabiegi są w pełni bezpieczne i wykonywane przez specjalistę.

Dzięki przeprowadzeniu badań, a następnie wybraniu najlepszej metody leczenia, możemy skutecznie pozbyć się problemu wypadania włosów. Jeśli kurację połączymy z codzienną pielęgnacją włosów i zadbamy o zdrową dietę, możemy spodziewać się znacznego polepszenia kondycji i wyglądu włosów, zwiększenia ich objętości oraz uzyskania zdrowej skóry głowy. Należy pamiętać, aby odpowiednią kurację dobrać wspólnie ze specjalistą. Zwłaszcza, że niektóre z gabinetów jak Clinica Cosmetologica oferują takie konsultacje za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 5