Garść informacji o depilacji laserowej

Nadmierny wzrost włosów w niechcianych miejscach zawsze był problemem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wydajemy znaczną ilość pieniędzy i poświęcamy sporo czasu na usunięcie włosów z naszych rąk i nóg oraz innych części ciała. Tradycyjne metody depilacji, takie jak golenie, woskowanie, czy wyrywanie ich depilatorem, są czasochłonne, bolesne i kosztowne. Z tych względów depilacja laserowa w Gdyni cieszy się rosnącą popularnością (o tym więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/). Działa dobrze na wszystkie obszary ciała, nawet te delikatne jak twarz czy podbródek. Trwała depilacja jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, może skutecznie eliminować niechciane włosy na stałe przy minimalnym ryzyku. Jaki przygotować się do zabiegu i jakie są  przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda polegająca ta trwałym pozbyciu się włosów. Laser emituje skoncentrowaną wiązkę światła skierowaną na pigment w mieszkach włosowych. To niszczy mieszek włosowy u jego korzenia, zapobiegając odrastaniu niechcianego owłosienia. Najlepsze rezultaty osiąga się przy włosach z dużą ilością melaniny. Nieco gorsze efekty uzyskamy przypadku jasnych włosków, z małą ilością barwnika, wówczas wzrasta ilości sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa Ile zabiegów jest potrzebne by całkowicie pozbyć się owłosienia? Zależy to od metody depilacji, a także od indywidualnych uwarunkowań. Obecnie nowoczesne lasery jak na przykład Vectus na bieżąco dokonują pomiarów melaniny i dobierają odpowiednie parametry do depilacji. Dzięki temu możliwe jest usuwanie włosów laserem u osób o jasnej karnacji z jasnymi włosami.

Wiele osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli. Otóż jest to kwestia indywidualna i zależy od progu bólu danej osoby. Zazwyczaj laserowa depilacja jest bezbolesna lub odczuwana jako delikatne szczypanie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Usuwanie owłosienia laserem jest niewskazane w momencie gdy cierpimy na poważne choroby ogólne jak nowotwory. Również wszelkie choroby skóry jak bielactwo, łuszczyca czy zmiany wirusowe wykluczają użycie tej metody. Osoby te są bardziej podatne na występowanie powikłań, takich jak oparzenia po depilacji laserowej czy powstawanie przebarwień. Depilacja laserowa a ciąża? Również w tym stanie zabieg nie powinien zostać przeprowadzony. Zarówno depilacja laserowa w ciąży jak i w momencie karmienia piersią nie jest wskazana.  Zabieg jakim jest depilacja laserowa przeciwwskazania powinniśmy skonsultować ze specjalistą.

Przygotowanie do zabiegu depilacji

Depilacja laserowa jak się przygotować? Najważniejsze jest to by przed zabiegiem nie wyrywać włosków, ani woskiem, ani depilatorem. Powinniśmy ograniczyć wizyty w solarium, używanie samoopalacza oraz opalania na słońcu. Skóra powinna być czysta i nawilżona. Zrezygnujmy jednak z kosmetyków na bazie alkoholu, retinoidów, z witaminą C i A. Co więcej przed samym zabiegiem należy przestać przyjmować fotouczulające leki i zioła.

Pielęgnacja po depilacji

Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne to głównie zaczerwieniona skóra. Po depilacji powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nawilżenie skóry. Stosujmy jedynie delikatne, najlepiej antyalergiczne balsamy do ciała, które nas nie uczulą i nie spowodują podrażnień. Na jakiś czas należy także zrezygnować z opalania.

Efekty

Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa efekty są trwałe. Już po kilku zabiegach możemy pozbyć się zbędnych włosków na zawsze. Co jakiś czas warto jednak wykonać zabieg przypominający, tak by mieszki, które są uśpione nie zaczęły produkować nowych włosów.

Depilacja laserowa cena

Przy zabiegu jakim jest laserowa depilacja cena jest zróżnicowana i zależy głównie od partii ciała oraz metody usuwania włosów. Jeśli interesuje nas trwała depilacja laserowa koszt całkowity to także ilość sesji i zabiegów przypominających. Mimo, że zabiegi są kosztowne, depilacja laserowa opinie ma bardzo pozytywne i cieszy się niesłabnącym zainteresowanie. W zabiegu jakim jest depilacja laserowa cena nie jest najważniejsza, chodzi także o wygodę i nasz komfort. Bezpieczeństwo, brak podrażnień i skuteczność to największe zalety tej metody.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 4 = 9