Domowe sposoby na hemoroidy

Domowe sposoby na hemoroidy, to skuteczna metoda walki z tą dosyć nieprzyjemną dolegliwością, jednak aby przyniosła spodziewane efekty, konieczne jest stosowanie terapii przez kilka miesięcy zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Hemoroidy rozwijają się w bardzo powolnym tempie, co jest niezwykle ważną zaletą, gdyż jeśli zostaną wcześnie wykryte i leczone, to możliwe będzie uniknięcie zabiegu chirurgicznego, które czasem staje się ostatnią deską ratunku. Naturalne, domowe sposoby są bardzo skuteczne, ale jedynie w początkowej fazie wystąpienia dolegliwości.

Pierwszym sygnałem świadczącym o pojawieniu się hemoroidów jest świąd w okolicy odbytu, któremu może niestety towarzyszyć w wyniku drapania dosyć małe uszkodzenie skóry i śluzówki, a także pojawienie się wydzieliny. Jeśli jednak podczas wypróżniania pojawi się niewielkie krwawienie, to konieczne jest jak najszybsze udanie się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie.

W domowych warunkach można w skuteczny sposób poradzić sobie z tą dolegliwością, jednak należy wiedzieć po jakie środki można sięgać.

Tabletki, czopki oraz maści.

Stosowanie tych produktów pozwala na zmniejszenie występujących i dosyć nieprzyjemnych dolegliwości. Ich zadaniem jest przede wszystkim szybka likwidacja stanów zapalnych, zmniejszenie obrzęku, zahamowanie krwawienia, a także wzmocnienie oraz uszczelnienie naczyń. W skład tych medykamentów wchodzą przede wszystkim lecznicze wyciągi roślinne z nagietka, arniki czy też kasztanowca. Jeśli dolegliwości są dosyć łagodne to najlepiej zastosować czopki, natomiast w przypadku dosyć sporego podrażnienia odbytu najlepsze efekty przyniesie maść.

Nasiadówki, czyi zioła na hemoroidy.

Procto VITALE na hemoroidyNasiadówki przynoszą dużą ulgę, jednak muszą trwać przynajmniej 10 minut. A jak przygotować taką nasiadówkę? Wystarczy do wanny czy miski nalać letniej wody (do co najwyżej 40 stopni) na wysokość około 10 cm, dodać wywar z rumianku lub kory dębu i usiąść z podkurczonymi nogami. Można również zastosować ziołową mieszankę, którą należy zalać około 2 litrami zimnej wody i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut.

Okłady.

Bardzo dobrym i skutecznym sposobem na złagodzenie bólu są okłady z zawiniętej w papier toaletowy lub chusteczkę kostki lodu, którą należy przykładać przez kilka minut do odbytu. Innym rozwiązaniem jest również przykładanie w okolice odbytu wilgotnej torebki z herbatą, gdyż zawarta w niej tanina wykazuje silne działanie ściągające oraz przeciwzapalne.

Przemywanie chorych miejsc.

Aby złagodzić świąd oraz pieczenie warto przemywać zmienione chorobowo miejsca wacikiem nasączonym wyciągiem z aloesu, nagietka lub rumianku, które wykazują działanie przeciwzapalne oraz przyspieszające gojenie się ran.

Aby nie dopuścić do pojawiania się hemoroidów, należy unikać zaparć, co wiąże się z tym, iż powinno się spożywać produkty z dużą zawartością błonnika, który wymiata z jelit dosłownie wszystko, co konieczne.

2 thoughts on “Domowe sposoby na hemoroidy

  1. Procto Vitale testowałam na sobie i mogę z czystym sumieniem polecić tą mieszankęna hemoroidy. Zwłaszcza, że po ciąży człowiek jest trochę załamany swoim ciałem i spadkiem formy i chciałby żeby wszystko jak najszybciej wróciło do dawnej normy i formy. Lepiej więc nie dać szans hemoroidom i od razu zacząć działać. Zwłaszcza, że mieszanka na ziołach nie ma skutków ubocznych.

  2. To fakt, że preparaty ziołowe można stosować bezpośrednio po ciąży, ale warto dokładnie zapoznać się z ich składem. Nie mówię o Procto Vitale, bo to od razu wygląda na profi, ale niektórzy producenci piszą, że naturalne a dodają tam różne świństwa żeby się dłużej trzymało czy lepiej smakowało. Także pamiętajcie – w ciąży zawsze pod kontrolą lekarza. A po ciąży – z rozwagą, bo hemoroidy to nie koniec świata, nie trzeba się ich od razu pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 2 =