Cechy mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej

Mało inwazyjna chirurgia naczyniowa jest stosunkowo młodą dziedziną medyczną, która zaczęła rozwijać się pod koniec XX wieku. Cieszy się ogromnym postępem rozwojowym i coraz większą popularnością, zarówno wśród medyków jak i pacjentów. Zabiegi przy użyciu lasera są  dużo szybsze, skuteczniejsze, bardziej precyzyjne i pozwalają na skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum. Zabiegi nie wymagają hospitalizacji pacjenta, zaraz po laseroterapii mogą oni wrócić do domu. 

Efekty laseroterapii

Ważne są efekty kosmetyczne. Pacjenci cieszą się brakiem skutków ubocznych w postaci trwałych blizn, jakie były koniecznością w przypadku operacji chirurgicznych przy pomocy skalpela. Co więcej, po zabiegu nie występują żadne otwarte rany, jakie miałyby wymagać dodatkowego leczenia. Pacjent nie jest tez osłabiony bowiem stosuje się w tym przypadku tylko znieczulenie miejscowe. Brak narkozy sprawia, że zabiegi są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. To dobra wiadomość dla osób, które cierpią z powodu żylaków a do tej pory przeszkodą w ich usunięciu była właśnie konieczność zastosowania znieczulenia ogólnego. Dodatkowo, laserowe leczenie żylaków wpływa tylko i wyłącznie na stan zmienionej żyły, nie ingeruje w żaden sposób w zdrowe tkanki.

Nowoczesny sprzęt i wybitne umiejętności

Laseroterapia to nie tylko sprzęt nowoczesnej technologii, ale również wykwalifikowani chirurdzy naczyniowi, którzy przeprowadzają zabiegi w pełnym profesjonalizmie. Ponieważ laserowe usuwanie żylaków  wykonywane jest jedynie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego to lekarz pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem, więc może z nim współpracować, wprowadzać drobne korekty na bieżąco i podejmować wszelkie decyzje w czasie rzeczywistym. Właśnie to sprawia, że już jednorazowy zabieg jest w pełni skuteczny i nie jest koniecznym jego powtarzanie.

Warto również wspomnieć, że obsługą sprzętu do mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej zajmują się najlepsi chirurdzy naczyniowi, którzy stale dokształcają się na szkoleniach czy zagranicznych konferencjach. Podnosi to standard i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Same urządzenia, które emitują wiązki światła są stworzone w taki sposób, by automatycznie dobierać wszystkie parametry, niezbędne do wykonania indywidualnych zabiegów. Taka optymalizacja funkcji i natężenia emisji światła pozwala na pełną skuteczność i minimalizowanie jakichkolwiek powikłań. Wszystko to sprawia, że kilkugodzinne operacje przy użyciu skalpela zostały zastąpione kilkudziesięciu minutowymi zabiegami, po których pacjent może od razu wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.

Pamiętajmy, że większość powikłań, pojawiających się u pacjentów po zabiegach mało inwazyjnych, spowodowana jest błędami lekarzy. Aby je wykluczyć należy wybierać tylko renomowane placówki medyczne. Jedną z nich jest na pewno Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku, gdzie pracują wyłącznie doświadczeni lekarze o potwierdzonych kwalifikacjach. Dzięki nim, zabiegi z wykorzystaniem lasera cieszą się 97% skutecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 − 59 =